Vellykket femårsjubileum i Riska Kirke

15.09.2004
Vellykket femårsjubileum i Riska Kirke
Jon Eirik Urstad i aksjon på bruskassestabling. Tor Inge Søiland, Guttorm Lode sikrer.

Aktivitetene var mange, og responsen god da Riska Kirke feiret fem år i slutten av september.

- Kjempekjekt, det var noe for enhver. Både voksen og barn. Selv handlet jeg mye på loppemarkedet, også var det jo mye godt å spise. Bra at kirken kan brukes også av folk som ikke nødvendigvis regner seg som personlig kristne, sier Ingrid Knapstad. Hun og ungene var svært fornøyd etter arrangementet i kirken. Også Gro Osaland hadde bare lovord etter helgen.
- Det gikk unna, vi var her fra 1030 til 1330. De som kom etter fikk ikke engang kake, så populært var det. Dersom jeg hadde hatt mannen med også, skulle jeg nok benyttet meg av aromaterapien, smiler Osaland.

Variert
Det var et svært variert program menigheten hadde stelt i stand. Det begynte allerede fredag, med ungdomsarrangement og kulturell aften. Lørdag var nok allikevel den store dagen. Kafé, loppemarked, ansiktsmaling, aromaterapi, bilvask, hårfletting, spikerslåing og mye mer. Det var også åpning av bocciabanen, med oppvisningskamp. Søndag var det festgudstjeneste, og på kvelden kom Svein Tindberg og leste, fortalte og lekte tekster fra bibelen.

Stolt menighet
Også menighetens ansatte var godt fornøyde.
- Dette betyr mye, veldig sosialt, også er vi glad over at det kom mye folk som vi ikke har sett i kirken tidligere, sier administrativ leder Gunnlag Hidle Sigmundsen. De ansatte er svært fornøyd over kirken, etter å ha brukt den i fem år nå.
- Det er et flott bygg, og svært tjenelig for oss. Vi har mange muligheter til å gjøre ting. Dette utnytter vi kanskje ikke godt nok enda, sier Sigmundsen. Arrangementet har gitt mersmak og var på mange måter et løft.
- Responsen var over all forventning. Vi får lyst til å gjøre andre lignende ting. Det var synd det gikk så fort bare, sier Sigmundsen. Hun vil ikke trekke frem noen høydepunkter, syntes det meste gikk veldig bra.

Redaktør -

Nyheter

Taktløse tekster og viltre vers

Taktløse tekster og viltre vers

Du skal høre mye ...

Gjøgler

Gjøgler

En bok for alle ...

Feelgood på nynorsk - Opplag 2

Feelgood på nynorsk - Opplag 2

«Feelgood og folkehelse for deg og meg»!

Samspel

Samspel

Har du fleire hemmelige rom i livshuset ditt, ...

Jeg kan høre en melodi

Jeg kan høre en melodi

Tonene vil aldri dø - never ever .....

Det hendte

Takk for at du gjorde meg så fine…”

En baker kan stundom ikke tenke seg livet ...

Varemagasin vakte ”opsikt viden om”

Varemagasin vakte ”opsikt viden om”

For første gang skal gi mang en ting ...

Da byen var en varemesse verd

Det finnes i hvert fall ett byhistorisk eksempel ...

Søndagsskolen som var hverdagsskole

Søndagsskolen som var hverdagsskole

Det er ikke alltid at tingene er som de synes ...

Seilskuter som aldri fikk sin sang …

Seilskuter som aldri fikk sin sang …

Noen rimsmeder har med betydelig alvor forsøkt ...